Sendeplan til VM 2018

Her finder du det komplette sendeplan for VM 2018 i Rusland.

Sendeplan

Her giver vi dig den komplette sendeplan for sommerens store mesterskab, så du kan tjekke de vigtigste kampe, og krydse dem af i kalenderen.

Runde 1

Torsdag 14. juni
Kl. 17:00 RuslandRusland - SaudiarabienSaudiarabienGrupp A5 - 0
Fredag 15. juni
Kl. 14:00EgyptenEgypten - UruguayUruguayGrupp A0 - 1
Kl. 17:00MarockoMarokko - IranIranGrupp B0 - 1
Kl. 20:00PortugalPortugal - SpanienSpanienGrupp B3 - 3
Lørdag 16. juni
Kl. 12:00FrankrigFrankrig - AustralienAustralienGrupp C2 - 1
Kl. 15:00ArgentinaArgentina - IslandIslandGrupp D1 - 1
Kl. 18:00PeruPeru - DanmarkDanmarkGrupp C0 - 1
Kl. 21:00KroatienKroatien - NigeriaNigeriaGrupp C2 - 0
Søndag 17. juni
Kl. 14:00Costa RicaCosta Rica - SerbienSerbienGrupp E0 - 1
Kl. 17:00TysklandTyskland - MexicoMexikoGrupp F0 - 1
Kl. 20:00BrasilienBrasilien - SchweizSchweizGrupp E1 - 1
Måndag 18. juni
Kl. 14:00ColombiaSverige - SydkoreaSydkoreaGrupp F1 - 0
Kl. 17:00BelgienBelgien - PanamaPanamaGrupp G3 - 0
Kl. 20:00TunisienTunisien - EnglandEnglandGrupp G1 - 2

Runde 2

Tirsdag 19. juni
Kl. 14:00ColombiaColombia - JapanJapanGrupp H1 - 2
Kl. 17:00PolenPolen - SenegalSenegalGrupp H1 - 2
Kl. 20:00RuslandRusland - EgyptenEgyptenGrupp A3 - 1
Onsdag 20. juni
Kl. 14:00PortugalPortugal - MarokkoMarockoGrupp B1 - 0
Kl. 17:00UruguayUruguay - SaudiarabienSaudiarabienGrupp A1 - 0
Kl. 20:00IranIran - SpanienSpanienGrupp B0 - 1
Torsdag 21. juni
Kl. 14:00DanmarkDanmark - AustralienAustralienGrupp C1 - 1
Kl. 17:00FrankrigFrankrig - PeruPeruGrupp C1 - 0
Kl. 20:00ArgentinaArgentina - KroatienKroatienGrupp D0 - 3
Fredag 22. juni
Kl. 14:00BrasilienBrasilien - Costa RicaCosta RicaGrupp ETV2
Kl. 17:00NigeriaNigeria - IslandIslandGrupp DTV2
Kl. 20:00SerbienSerbien - SchweizSchweizGrupp ETV2
Lørdag 23. juni
Kl. 14:00BelgienBelgien - TunisienTunisienGrupp GTV2
Kl. 17:00SydkoreaSydkorea - MexicoMexicoGrupp FDR1
Kl. 20:00TysklandTyskland - SverigeSverigeGrupp FDR1
Søndag 24. juni
Kl. 14:00EnglandEngland - PanamaPanamaGrupp GTV2
Kl. 17:00JapanJapan - SenegalSenegalGrupp HDR1
Kl. 20:00PolenPolen - ColombiaColombiaGrupp HDR1

Runde 3

Måndag 25. juni
Kl. 16:00SaudiarabienSaudiarabien - EgyptenEgyptenGrupp ADR1
Kl. 16:00UruguayUruguay - RuslandRuslandGrupp ADR1
Kl. 20:00SpanienSpanien - MarokkoMarockoGrupp BTV2
Kl. 20:00IranIran - PortugalPortugalGrupp BTV2
Tirsdag 26. juni
Kl. 16:00DanmarkDanmark - FrankrigFrankrigGrupp CTV2
Kl. 16:00AustralienAustralien - PeruPeruGrupp CTV2
Kl. 20:00NigeriaNigeria - ArgentinaArgentinaGrupp DDR1
Kl. 20:00IslandIsland - KroatienKroatienGrupp DDR1
Onsdag 27. juni
Kl. 16:00SydkoreaSydkorea - TysklandTysklandGrupp FTV2
Kl. 16:00MexikoMexico - SverigeSverigeGrupp FTV2
Kl. 20:00SerbienSerbien - BrasilienBrasilienGrupp EDR1
Kl. 20:00SchweizSchweiz - Costa RicaCosta RicaGrupp EDR1
Torsdag 28. juni
Kl. 16:00JapanJapan - PolenPolenGrupp HDR1
Kl. 16:00SenegalSenegal - ColombiaColombiaGrupp HDR1
Kl. 20:00EnglandEngland - BelgienBelgienGrupp GTV2
Kl. 20:00PanamaPanama - TunisienTunisienGrupp GTV2